![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14235591
*
nr 1423 5591
Spegel
1940-/50-tal, 72x35 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 oktober 2021
kl 18:32:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/9 22:16:03
1
250 kr
3/10 02:32:11
2
150 kr
3/10 02:32:11
1
200 kr (Budbetjänt)
3/10 02:32:39
2
250 kr
3/10 02:32:39
1
250 kr (Budbetjänt)
3/10 02:33:26
2
300 kr
3/10 08:20:11
1
450 kr
3/10 08:47:56
2
400 kr
3/10 08:47:56
1
450 kr (Budbetjänt)
4/10 11:56:50
2
500 kr
4/10 14:41:21
3
Vinnande bud
4/10 18:27:33
4
800 kr
4/10 18:27:33
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1423 5591
Spegel
1940-/50-tal, 72x35 cm
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 oktober 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/9 22:16:03 | 1 | 250 kr |
3/10 02:32:11 | 2 | 150 kr |
3/10 02:32:11 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
3/10 02:32:39 | 2 | 250 kr |
3/10 02:32:39 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
3/10 02:33:26 | 2 | 300 kr |
3/10 08:20:11 | 1 | 450 kr |
3/10 08:47:56 | 2 | 400 kr |
3/10 08:47:56 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
4/10 11:56:50 | 2 | 500 kr |
4/10 14:41:21 | 3 | Vinnande bud |
4/10 18:27:33 | 4 | 800 kr |
4/10 18:27:33 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53